تبلیغات
ایثارگاه - مبارزه با جریان‌های نفاق و سکولار هدف قیام سیدالشهدا(ع) بود/ امر به معروف امنیت عمومی را تامین می‌کنند

مبارزه با جریان‌های نفاق و سکولار هدف قیام سیدالشهدا(ع) بود/ امر به معروف امنیت عمومی را تامین می‌کنند

امام جمعه موقت تهران گفت: امام حسین(ع) برای خدا قیام کرد تا دین اصلاح شود و از این جهت قیام کربلا تا همیشه ماندگار خواهد ماند.
"آیت الله کاضم صدیقی" نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران را اقامه کرد.

امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران با اشاره به فرارسیدن ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) گفت: امام حسین(ع) برای خدا قیام کرد تا دین اصلاح شود و از این جهت قیام کربلا تا همیشه ماندگار خواهد ماند.

وی افزود: مبارزه با جریان‌های نفاق، التقاطی و سکولار مهمترین اهداف امام حسین(ع) برای قیام بود.

آیت‌الله صدیقی در ادامه افزود: امام حسین(ع) همه وجودش بندگی خداست، قیام و قعودش، جنگ و سکوتش، خواب و خوراکش و تمام حرکات فردی، خانوادگی، اجتماعی و جغرافیایی و جهانی‌اش، اجرای ماموریت حق است، همان‌گونه که وجود نازنین خاتم انبیا(ص) قبل از آنی که رسول، نبی، فرمانده قشون و رهبر جامعه باشد، عبد خداست.

وی افزود: سیاست برنامه‌ریزی است، اقتدار در اجرای برنامه است، فرصت‌شناسی و ظرفیت‌شناسی است، سیاست، دشمن‌شناسی است و دشمن را در خارج از مرزها مهار کردن است. 

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: تشکیل جبهه اقتدار، نظام الهی است، تربیت درست نسل آینده‌ساز است و ایجاد جرات و جسارت در نسل آینده برای مقابله با مشکلات و سختی‌هاست، ساختن انسان‌هایی رزمنده و سنگرنشین است.

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: رسالت اصلی حکومت در برابر جامعه، بندگی خدا و بنده سازی برای خداست، باید در سایه حاکمتی خدا جامعه را به سمت عزت و کمال سوق بدهند، همانگونه که رسالت اصلی انبیا تجلی عبودیت آنها و جذب بندگان به سوی خدای جمال و جلال است.

وی تاکید کرد: لازمه حرکت به سوی خدا، حرکت‌های اجتماعی است تا در برابر گرگ‌ها و زیاده‌خوا‌هان توان ایستادگی داشته باشد و فرهنگ حریت عقیم نماند، حسین(ع) که قرآن ناطق بود در برابر ظلم تسلیم نشد و گفت "هیهات من الذله" و حرکتی انقلاب انجام داد و با ظالم برخورد کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: اولین آموزه قیام عاشورا که برای همیشه برای تمامی جوامع الهی آموزنده است، این است که هیچ مسلمانی دست ذلت به دست ستمگران ندهد حتی اگر یزید از امام حسین(ع) بیعت نمی‌خواست، باز هم ایشان قیام می‌کرد، چراکه می‌دید که حکومت جامعه را خراب کرده است.

وی اظهار داشت: در هر جامعه‌ای فساد اداری، بی‌بندوباری و ربا رایج باشد و فرهنگ مجاهده نباشد، باید قیام کرد چرا که این عملکرد حکومت است که فساد را رایج می‌کند. بنابراین در شرایطی که همه امور به تعصبات جریانی تبدیل شود و شایسته سالاری‌ها فدای خویشاوندسالاری شود، دیگر زندگی برای مومنان معنا ندارد، در چنین شرایطی مومن باید برخیزد و قیام کند و اگر قدرتی ندارد، خونش را فدا کند.

آیت‌الله صدیقی افزود: حرکت سیدالشهدا(ع) هم دفاعی بود و هم تهاجمی، یعنی ایشان با تسلیم نشدن پاکی خود را به دنیا معرفی کرد و همچنین گفت من دست بیعت می‌دهم و نه پای گریز دارم پس پایه‌های این حکومت را می‌لرزانم.

وی تصریح کرد:‌ امام خمینی(ره) از قیام امام حسین(ع) درس گرفت و انقلاب اسلامی شکل گرفت که نتایج آن را شاهد هستیم، پس از آن نیز مردم در هشت دفاع مقدس از عاشورا درس گرفتند و دفاع کردند و پس از آن، در فتنه‌های 78 و 88 نشان دادند که مقاومت می‌کنند و امروز هم در مسائل هسته‌ای نه تسلیم پذیرند و نه پای گریز دارند.


ادامه مطلب
برچسب ها: محرم، عاشورا، امر، معروف، امر به معروف، سکولار، نفاق،
[ 1393/08/9 ] | [ 01:53 ب.ظ ]